13.12.2008 20:00

Turnaj ve Zruči - komentář

Českobrodský tým se v sobotu 13.12.2008 zůčastnil oblíbeného a kvalitního turnaje ve Zruči nad Sazavou (již 7. ročník), ale nepotvrdil své ambice jednak postupu ze základní skupiny o 3 vítězné míče v celkovém součtu bodů a nepodařilo se mu porazit ani spřátelený tým Letců z Poříčan.

 

První zápas ve vylosované skupině A prohrál hned v úvodu s týmem Šmoulů 0:2 za jejich šmoulích chorálů, byť pohádkové šmoulosongy  nebyly ani zdaleka důvodem této prohry. Celkem vzato by se dalo konstatovat, že náš tým plně navázal na konec našeho mistrovského utkání v Kralupech.

V druhém zápase byl, k naší počáteční radosti z nalosování,  soupeřem tým Letců z Poříčan, který velmi dobře známe. Proto došlo ke změně sestavy a do útoku bylo povoláno (na svou žádost) naše libero. A odvedlo dobrou práci, když jsme společně jednoznačným způsobem přehráli v prvním setu Letce, kteří v úvodním zápase překvapili a remizovali s kvalitním celkem TJ Astra.  Druhý set už byl o poznání odehráván z naší strany ve volnějším tempu a zdál se být s jasným koncem. Bohužel vlivem mnoha našich nepřesných zakončení a zbytečných chyb v závěru jsme nabídli Letců lehké dotažení a když jsme v několika setbolech nedokázali ukončit tento set, tak jsme celkem poprávu díky našim jednoznačným pochybením přišli i o vítězství v setu. Což nás nakonec stálo postup ze skupiny.

Třetí zápas byl jedním z našich nejlepších herních výkonů na tomto turnaji, kdy jsme opět pozměnili sestavu, ale opět jsme nedokázali v koncovce přehrát tým TJ Astry a odešli jsme z palubovky s remízou 1:1 očekávat průběh další.

K našemu smutku jsme s ohledem na výsledky v jednotlivých setech umožňili o 3 prohrané míče postup jako druhému ze skupiny TJ Astře a tak jsme jako první i díky první odehrávané skupině mohli opustit turnaj. Postupoval dále tedy tým Šmoulů, který za svého netradičního povzbuzování výhrál všchny sety a jako druhý již zmíněný tým TJ Astra.

Výsledková listina skupiny A

 

... po turnaji

Průběžné výsledkové listiny turnaje

Jambi, nekompromisně řídící jeden z nejzajimavějších a nejvyrovnanějších zápasů základních skupin mezi TJ Astra plážový SK a Zruč A

—————

Zpět